KYS Danışmanlığı

Uzmanlıklar

Hizmetler

Referanslar

Hakkımızda

Adres / Tel

Site Haritası

 

 

Uzmanlıklar

  Kamera Sistemleri

  Yangın Algılama

  Hırsız Alarm

  Seslendirme

  Kartlı Geçiş

  Etiketleme

  TV Yayın Dağıtım

  Data/Tel Kablolama

  Konut Otomasyonu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÜRÜN ETİKETLEME SİSTEMLERİ

 

Ürün gözetleme (EAS) sistemleri perakende sektöründeki önemli bir güvenlik unsurudur.

Barcod ve RFID sistemleri, sadece perakende sektöründe değil, üretim alanında da önemli bir lojistik görevi yerine getirmektedir. 

 

Radyo frekansı ile tanımlama anlamına gelen RFID etiketleme, henüz ülkemizde yeni olmakla birlikte çok çeşitli uygulama alanları ile bilgi güvenliği, hızlılık gibi kriterlerle kısa zamanda öne çıkacak bir teknolojidir.

 

RFID etiketlerinin ortam koşullarından barcod etiketine göre çok daha az etkilenmesi, zorlu koşullarda okuma yapılabilmesi, farklı okuma mesafelerinin okuyucu ve anten konfigürasyonuna göre seçilebilmesi, okuyucunun, etiketi doğrudan görme gereksiniminin olmaması, aynı etiketin üzerine defalarca farklı boyutlarda bilgi okunup yazılabilmesi en önemli üstünlükleridir.

 

RFID, sayım işlemlerinde önemli bir zaman kazancıdır, çünkü :

Sayılacak meta, tek tek doğrudan görünmese de olur, yeter ki okuyucunun okuma mesafesi içinde olsun ve arada onu örten bir metal levha olmasın, okuyucu, aynı anda birden çok rf etiketi (tag) okuyabilir.

 

RFID etiketleri, bilinen barcod etiketi tipinin dışında, ahır hayvanlarına yerleştirilen cam tüp biçiminden kartlı geçiş kartları biçimine, oteller için plastik bileklik biçiminden kuru temizlemeler için düğme biçimine çok çeşitli amaçlar için farklı şekillere ve dayanıklılık özelliklerine sahiptir.

 

 

 

 

 

 

 

      

EQ45

4x4 cm kağıt etiket için

2'li anten arası mesafe:

 1.80m.

 

       

EQ30

4x4cm kağıt etiket için

2'li anten arası mesafe:

1.60m.

 

© Smartek Ltd..Şti, 2002-2022