KYS Danışmanlığı

Uzmanlıklar

Hizmetler

Referanslar

Hakkımızda

Adres / Tel

Site Haritası

 

 

Uzmanlıklar

  Kamera Sistemleri

  Yangın Algılama

  Hırsız Alarm

  Seslendirme

  Kartlı Geçiş

  Etiketleme

  TV Yayın Dağıtım

  Data/Tel Kablolama

  Konut Otomasyonu

 

 

 

 

KAPALI DEVRE TELEViZYON SiSTEMLERi

 

Kapalı devre TV (CCTV) sistemleri, kontrol edilmesi gereken kilit noktalari, tehdit merkezleri, gözetim amacı (algılama, farketme, teşhis etme), kayıt ve network üzerinden aktarma seçenekleri gibi kriterlerine göre doğru seçilmelidir. 

 

Smartek, yerinde keşif ve müşteri talepleri doğrultusunda en uygun fiyat/performans oranındaki projelendirme ve keşif çikartma çalişmalarini titizlikle yürütür.

 

Sistem tercihlerindeki detayları aşağıdaki gibi kısaca özetleyebiliriz.

 

 

Kamera türü (Siyah&Beyaz/Renkli, çözünürlük, analog/sayısal, ışık duyarlığı, geri alan ışık kompanzasyonu, lens türü kabulleri, iris kontrol etme kabiliyeti, otomatik kazanç kontrolu, shutter hizi yönetimi, CCD boyutu, satır senkronizasyon türü, network/iP kabiliyeti, görünür hali ve boyutu)

 

Lens türü (sabit iris, otomatik iris [video/DC], lens açıklığı, odak uzaklığı [sabit/değişken], tele/ zoom/ motorize zoom, CCD boyutu uyumu)

 

Kamera pozisyonlama (dahili/harici, sabit/hareketli [yatay, yatay-dikey], dome [hızlı hareket ve motorize zoom]) konulari doğru seçildikten sonra toplam kamera sayısı ve güvenlik amaç tanımı, ana merkez sistemi belirleyecektir.

 

Markalara göre sistem çözüm detayları değişmekle birlikte, gelişmiş bir sistemin temel yapıtaşları aşağidaki gibi bağlantılıdır. 

 

 

Uzak merkezlere görüntü naklini sağlayabilmek için çeşitli yollar vardır.  Görüntü analog veya sayısal telefon hatları üzerinden modem yoluyla, ağ mimarileri (LAN, WAN) üzerinden veya internet üzerinden aktarılabilir.

 

Bu amaçla PC kartlarından, kendi üzerinde Web Sunucusu bulunan network kameralara kadar geniş ürün yelpazesi bulunmaktadır.  Gelişmiş sistemler için video sunucu'lar, hem sayisal görüntü kaydi, hem ağ şebekesi üzerinden TCP/iP protokolu ile görüntü naklini gerçekleştirirler.

 

Doğrudan bilgisayar ağına bağlanabilen network kameraları ile aşağidaki konfigürasyon sağlanır:

 

 

  

 

 

 

Bölünmüş ekranda 16

kamera görüntüsü

 

 

 

 

 

 

Sabit Kamera

 

 

Harici Muhafaza

 

 

 

 Motorize ve sabit Lensler

 

 

 

Oto Dome Kamera

 

 

 

16 Kanalli Sayisal Video Kaydedici

 

 

 

Hareketli Kameraları Kontrol için Klavye

 

 

 

 

© Smartek Ltd..şti, 2002-2022